Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Fáma č.8 - Lež o síťových pračkách
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Mýty a povery
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Acon
Hifista - pokročilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 441
Bydlisko: Nitra SK

PríspevokZaslal: Po január 29, 2007 23:30:32    Predmet: Odpovedať s citátom

ked som to všetko zapojil cez filter, nepočul som nič. Teda počul, ale presne to , čo pred tým. Neriešil som to, má to aj pohodlnú funkciu spojenú s vypínaním celej zostavy a keď už to mám... Pred vianocami, po roku používania, som filter požičal bratovi a k počúvaniu bez filtru som sa dostal asi po týždni. Niečo mi nesedelo. Hralo to divne, medzi tým som premiestnil bedne, posunul gauč, za ktorý pribudla polička, tak som si myslel, že je to tým, ani ma len nenapadla súvislosť s filtrom. Potom mi ho brat po Vianociach vrátil (s tým, že je to nanič) a u mňa bolo zrazu všetko OK. Takže, môj postreh je, na filter si treba zvyknúť. Chýba až po čase.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MSW
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 október 2006
Príspevky: 704

PríspevokZaslal: Ut január 30, 2007 13:24:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Acon
To je jasné.

Ptám se odborníků
Působí síťová šňůra propletená mezi magnetickými kotouči jako částečný filtr nebo jinak?

http://img104.imagevenue.com/img.php?image=59688_P1000082_122_42lo.JPG

_________________
Nothing is best
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MSW
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 október 2006
Príspevky: 704

PríspevokZaslal: Ut január 30, 2007 13:25:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Prostě jsem to udělal a vůbec nepřemýšlel, zda to může fungovat.

Když to dám pryč, mám podobné pocity jako Acon, ale stejně si nejsem jistý, nakolik je to sugesce.

_________________
Nothing is best
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Ut január 30, 2007 14:30:10    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Pi jún 04, 2010 21:42:42, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MSW
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 október 2006
Príspevky: 704

PríspevokZaslal: St január 31, 2007 10:58:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Coffee
No já jsem to teďka zaobalil veškrým Neodymovým odpadem. Říkáš raději zvětšit počet závitů na maximum že? Šlo to provléct jen jednou, tak to budu muset rozměrově poupravit. Ve srovnání s obrovskou cívkou, kterou jsem viděl v Armstrongu, je to směšné.

O těch cívkách zase říkají, že hudba pak zní méně dynamicky, že to brzdí energii pro momentální špičky. Je to opodstatněné?

_________________
Nothing is best
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St január 31, 2007 11:02:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Stačilo by možná malý odpor na primár a sledovat proudový průběh na oscíku zapnutém přes oddělovací trafo. Chce to někdo vyzkoušet? Není nad to vyzkoušet/změřit, než se jenom dohadovat, co by to asi mohlo udělat. Jako ty vibrace CD (na které bohužel nikdo nereagoval Smile )
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
manicka
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 322
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St január 31, 2007 13:01:57    Predmet: Re: Fáma č.8 - Lež o síťových pračkách Odpovedať s citátom

Troton napísal:
[b]8...to samé je pravda, více či méně, pro všechny správně navržené zesilovače. Všechny nemusí být srovnatelné s Brystonovou regulací a PSRR (?), ale když jsou každý dobré značky, mohou být zapojeny přímo do zásuvky ve zdi. Jestliže si můžete dovolit efektní síťovou pračku, můžete si taktéž dovolit dobře navržený zesilovač, v jehož případě nepotřebujete efektní síťovou pračku. ...


Absolutistické tvrzení jako Šrollovo, že pokud zesilovači pomůže bi-amping, je to nepoužitelný zesilovač Smile
Pravděpodobně nejsou DPA380 "správně navržené zesilovače", když jim tolik u mě pomohlo velké oddělovací trafo jako základ pasivní pračky. A samozřejmě všechny nevýkonové komponenty...

Hned bych si u mě nějakýho Bristona testnul na imunnost přítomnosti trafa před ním, ale třeba by obstál...

Věřím, že lze udělat celý řetězec s imunními zdroji proti síťovému rušení, ale v komerční elektronice (ne DYI a bez tuningu) se bude těžko hledat taková, aby ji to předřazené trafo nepomohlo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
zelenac
Hifista - pokročilec


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 261
Bydlisko: pri Piešťanoch

PríspevokZaslal: St január 31, 2007 13:35:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Zlepšenie DPA pri použití odd. trafa je vysvetlené pri jeho meraní by PMA(http://web.telecom.cz/macura/DPA/dpa386.html)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St január 31, 2007 14:53:15    Predmet: Odpovedať s citátom

zelenac napísal:
Zlepšenie DPA pri použití odd. trafa je vysvetlené pri jeho meraní by PMA(http://web.telecom.cz/macura/DPA/dpa386.html)


Pokud jsem to pochopil dobře, tak je to způsobené proudy mezi zeměmi zdroje signálu a zesilovače a šlo by řešit i jinak - např. oddělovací signálové trafo. S rušením ze sítě to IMO přímo nesouvisí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: St január 31, 2007 20:28:55    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Pi jún 04, 2010 21:42:56, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zelenac
Hifista - pokročilec


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 261
Bydlisko: pri Piešťanoch

PríspevokZaslal: Št február 01, 2007 09:46:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Každá audio-povera má pôvod v čomsi logicky zdôvodniteľnom. V prípade sieťovej práčky user ani nevie ani proti čomu má bojovať. Preto siahne po najväčšom "kanóne" aky si môže dovoliť.
-Ak je to vf rušenie stačí filter bez galv. oddelenia.
-Na oddelenie DC zo siete (brumiacae trafo) treba trafo, alebo kondíky
-Proti rušeniu po zemniacom prívode pomože len odpojenie od PEN a to bez odd. trafa nie je možné (ak však zariadenie nie je určené ako ´imobilizér´)
-Výpadky v sieti porieši len aktív. práčka alebo generátor.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
manicka
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 322
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št február 01, 2007 10:49:38    Predmet: Odpovedať s citátom

To je pro mě jako posluchače laika úplně fuk v čem je ta citlivost DPA na rušení sítě, u jiného komponentu to bude zase v něčem jiném.

Cituji sám sebe Smile
Věřím, že lze udělat celý řetězec s imunními zdroji proti síťovému rušení, ale v komerční elektronice (ne DYI a bez tuningu) se bude těžko hledat taková, aby ji to předřazené trafo nepomohlo.

Tato skutečnost vyvrací, že potřeba pračky pro ne-konstruktéra je pověra.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Vítek
Nádejný hifista


Založený: 20 december 2006
Príspevky: 69
Bydlisko: Liberec

PríspevokZaslal: Št február 01, 2007 11:07:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak výkonné oddělovací trafo si koupil, samozřejmě kolik tě stálo a kde bylo zakoupeno, ptám se , protože uvažuji o tom samém ještě s jedním kolegou z práce (je to Lopušák). Razz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
manicka
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 322
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št február 01, 2007 15:31:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Vítek napísal:
Jak výkonné oddělovací trafo si koupil, samozřejmě kolik tě stálo a kde bylo zakoupeno, ptám se , protože uvažuji o tom samém ještě s jedním kolegou z práce (je to Lopušák). Razz



toroidní trafo Tronic 1300/1600VA audio provedení - zapojené se třemi výstupními zásuvkami: 2x pro výkonové zesilovače a 1x pro všechny nevýkonové přístroje

se všemi ostatními dotazy prosím na "Karel S." na Lopuchu, bude-li ochoten, já tomu nerozumím Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Št február 01, 2007 18:21:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Jdi do EZÚ a řekni ing. Valentovi, že tvoje aparatura je napájená ze třech samostatných oddělených zásuvek. Budeš vyveden před bránu ústavu a jím osobně exemplárně zastřelen, neb sis o to koledoval... Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jardag
Hifista - zaslúžilec


Založený: 05 október 2006
Príspevky: 685
Bydlisko: Čr

PríspevokZaslal: Št február 01, 2007 19:01:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Nepsal, že jsou oddělené.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Št február 01, 2007 19:11:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Mě to říkal.... Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jardag
Hifista - zaslúžilec


Založený: 05 október 2006
Príspevky: 685
Bydlisko: Čr

PríspevokZaslal: Št február 01, 2007 19:43:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to je jiná. Jaké to má výhody tohle oddělení ? Já bych se jednoho sekundáru nebál.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Št február 01, 2007 21:02:18    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Pi jún 04, 2010 21:43:05, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Acon
Hifista - pokročilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 441
Bydlisko: Nitra SK

PríspevokZaslal: Pi február 02, 2007 11:43:52    Predmet: Odpovedať s citátom

coffee
Slepý test je tu nanič. Je to jedno z tých málo badateľných zlepšení, za ktoré nemá zmysel vyvaliť peniaze. Len mne pri tých aktivoch chýbali kusy do zostavy, tak som si doprial aj filter. Ono je to tak ako povedal MSW ak máš svoju zostavu napočúvanú s filtrom a po nejakom čase (nie po hodine ani dni) ho odpojíš tak Ti niečo vadí. Ako som povedal, filter som si nechal (pôvodne bol len na skúšku a rozdiel som nepočul) kvôli tomu, že som mal priamo v zostave 6 zásuviek a neválajú sa mi po zemy káble, celú zostavu môžem zapínať a vypínať predzosíkom a navyče to celé akosi lepšie vyzerá. Takže, keď som ho po nejakom čase odpojil, tak som ani neočakával rozdiel. Ale to už som písal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Mýty a povery Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist