Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Diely na Gramo

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
BHM
Hifi obsluha


Založený: 15 október 2007
Príspevky: 40
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po október 15, 2007 10:23:55    Predmet: Diely na Gramo Odpovedať s citátom

Zdravím všetkých nadšencov kvalitnej reprodukcie a zvlášť tých, ktorí si k nej dopomáhajú vlastnou výrobou komponentov.
Chcel som sa spýtať, či nevie niekto z vás, kde na Slovensku (prípadne v Čechách) je možné zohnať diely na gramofóny z produkcie TESLA Litovel..
Našiel som totiž v kontajneri torzo gramofónu NC430 a nakoľko som voľakedy sám vlastnil rovnaký typ gramca (kúpený za ušetrené z prvých dvoch výplat),prišlo mi ho tak ľúto, že som sa ho rozhodol zachrániť - spojazdniť Smile Chýba mu vlastne celý pohon - motor, kladka, sieťový spínač, ďalej tanier, podtanier, držiak prenosky na ramienku...v podstate to bolo iba šasi s kompletnou mechanikou ramienka a prepínačom rýchlosti. Ešte aj vnútorná kabeláž ramienka bola tým barbarom odtrhnutá od jeho vyústenia pod ukotvením...
Alebo možno niekto z vás bude vedieť o nejakom vraku HC43...
Ďakujem za pomoc...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
patmann
Hifista


Založený: 18 september 2007
Príspevky: 158
Bydlisko: Nedaleko od Ostravy

PríspevokZaslal: Po október 15, 2007 16:47:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Jestli chceš,můžu ti poslat kontakt na jednoho pána z bývalé Tesly Litovel,dá se u něj sehnat docela dost původních součástek,akorát myslím,že by tě to vyšlo zbytečně dost draho,když se dá na netu sehnat docela zachovalé celé šasi i za 500kč...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
stephunk
Hifi expert


Založený: 23 december 2006
Príspevky: 1133
Bydlisko: Pobrežie Slotoviny

PríspevokZaslal: Po október 15, 2007 18:39:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Na gramofóny, okrem iného, zvlášť na chassis + taniere sa špecializuje firma az-plastik z čiech, časom si tam nechám spraviť tanier. Niečo ako HC43 mám vraj aj ja, ale nemienim sa toho zbaviť Exclamation Boli jediní spomedzi 7 subjektov, ktorí mi odpísali na mail, dokonca kladne!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
patmann
Hifista


Založený: 18 september 2007
Príspevky: 158
Bydlisko: Nedaleko od Ostravy

PríspevokZaslal: Po október 15, 2007 18:49:54    Predmet: Odpovedať s citátom

A na kolik u nich vyjde vrchní talíř a s jakého materiálu? V té Litovli mají původní za 500kč-na to,že to je zinkal a může se to kdykoli rozpadnout mi to připadá drahé,měl bych zájem o talíř např. s hliníku...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
stephunk
Hifi expert


Založený: 23 december 2006
Príspevky: 1133
Bydlisko: Pobrežie Slotoviny

PríspevokZaslal: Po október 15, 2007 19:18:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som sa informoval o tanieri z PMMA(plexisklo), štvorcová tabuľa o hrúbke 25mm a rozmeroch 30x30cm vychádza okolo 800kč, pri hrúbke 35mm asi 1100kč. Teraz len neviem či s dph alebo bez...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
patmann
Hifista


Založený: 18 september 2007
Príspevky: 158
Bydlisko: Nedaleko od Ostravy

PríspevokZaslal: Po október 15, 2007 20:20:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to možná už vyjde levněji ten hliník,dá se koupit kulatý ve firmě Dotex v Novém Jičíně,je to zakázková slévárna,kontakt na ně je gavlas@dotex.cz-při větším odběru mají slevy,kdyby se sešlo dost zájemců,určitě by se to vyplatilo,zatím jsem se jich ptal jen na podtalíř a vyšel by jako 1ks asi na necelých 300kč(tlakový odlitek k dalšímu opracování)...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BHM
Hifi obsluha


Založený: 15 október 2007
Príspevky: 40
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po október 15, 2007 20:38:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Vďaka za rady a podnety, páni Wink

Ten akryl je dobrý tip, určite ho využijem pri ďalšom projekte. Do Tesly (a zvlášť šasi HC43) ale, IMO, je taká veľká investícia zbytočná (súhlasím s patmannom).
Overil som si, že rameno P1101 je síce efektne zahnuté, ale je buď krátke, alebo na šasi osadené ďaleko od osi taniera. Vyberte si, či má konštrukčnú chybu šasi, alebo rameno. Laughing
Ale to len tak pre zaujímavosť....
Inak, už som začal s tuningom Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: Po október 15, 2007 21:17:05    Predmet: Odpovedať s citátom

BHM-
možno Ťa zaujme aj tento odkaz- http://www.theanalogdept.com/platter_mats.htm aj keď to nie je nič nové a nie je to Tesla (aspoň inšpirácia)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BHM
Hifi obsluha


Založený: 15 október 2007
Príspevky: 40
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St október 17, 2007 16:00:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Hmmmm, vidím, že sa oplatí chodiť na toto fórum Wink

Zaujímavé čítanie, Skippy, vďaka za tip. Vo svojom novom projekte gramca budem s niečím podobným uvažovať - mám totiž ťažký kovový odliatok taniera (už vyvážený) a u neho bude nejaké tlmenie žiadúce. Ako základňu uvažujem plexi, pmožno práve od AZ Plast, ktorú spomínal patmann.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
stephunk
Hifi expert


Založený: 23 december 2006
Príspevky: 1133
Bydlisko: Pobrežie Slotoviny

PríspevokZaslal: St október 17, 2007 16:14:09    Predmet: Odpovedať s citátom

PMMA má neporovnateľne vyššie vnútorné trenie ako hliník-je to poznať na celkovom tlmení vibrácií, (teda hliník parádne zvoní)preto by som ho na tanier nepoužíval Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
patmann
Hifista


Založený: 18 september 2007
Príspevky: 158
Bydlisko: Nedaleko od Ostravy

PríspevokZaslal: St október 17, 2007 19:14:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Na ten kovový odlitek pozor-talíř by neměl být železný kvůli magnetizaci...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: St október 17, 2007 21:13:21    Predmet: Odpovedať s citátom

All-
aký máte názor na použitie MDF-ky v tejto aplikácií?
Veľmi pekné taniere má Richard Majer na svojom webe http://www.majerovi.com/richard/gramec/gramec.htm aspoň myslím že je to MDF - vyzerá to tak Wink
Prípadne by sa k tomu mohol vyjadriť aj sám...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
stephunk
Hifi expert


Založený: 23 december 2006
Príspevky: 1133
Bydlisko: Pobrežie Slotoviny

PríspevokZaslal: St október 17, 2007 21:31:46    Predmet: Odpovedať s citátom

V podstate podľa mňa ide o to použiť materiál, ktorý netrpí deformáciami časom, mdfka je super materiál, myslím že z hľadiska ceny, dostupnosti, opracovateľnosti a tvarovej stálosti zároveň, nevyrovná s jej nič.
Ak sa nedívam na cenu a opracovateľnosť vyhráva u mňa sendvičová konštrukcia pmma + oceľ. Myslím si ale zároveň, že nejde ani tak o tanier ako o samotnú základňu-tá by mala pohltiť mechanické šumy od motora, s tým dovolím si tvrdiť je najväčší problém-preto u mňa v tomto víťazí oddelený systém. A časom tak prerobím aj svoju základňu(mimochodom sendvič 4xpmma 3xmdf)..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So apríl 25, 2009 20:50:09    Predmet: Odpovedať s citátom

majstri, podarilo sa mi ziskat gramo HC43, resp. jeho sasi, ktore bolo vsadene do hifi skrinky, su na nom kompletne vsetky diely, zda sa ze su neporusene ..
kedze som mal velmi naponahlo pri vyberani z tej hifi skrinky, musel som odcvaknut napajaci kabel bez toho, aby som sa vlastne pozrel cim je ten motor vlastne napajany .. neviete nahodou ? nemate k tomu nejaku dokumentaciu ?

mam v plane spravit k tomu gramcu nejaku drevenu podstavu, do ktoreho by bolo to sasi osadene - mate s tym niekto nejake skusenosti ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: Ne apríl 26, 2009 10:39:35    Predmet: Odpovedať s citátom

citát:
Chýba mu vlastne celý pohon - motor, kladka, sieťový spínač, ďalej tanier, podtanier, držiak prenosky na ramienku...v podstate to bolo iba šasi s kompletnou mechanikou ramienka a prepínačom rýchlosti. Ešte aj vnútorná kabeláž ramienka bola tým barbarom odtrhnutá od jeho vyústenia pod ukotvením...

já chápu Tvůj sentiment pro staré stroje ale objem oprav, investic, čas a poštovné...levněji vyjde plně funkční gramec stejného typu někde v aukci, bazaru...a ten vrak si ponech na díly. to je můj názor

jinak díly na gramofon tesla litovel vyzkoušej zde:
simamilan@centrum.cz
nebo:
kulata@sev-litovel.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne apríl 26, 2009 12:07:15    Predmet: Odpovedať s citátom

resp. ak by mal niekto zaujem o ten moj kus - na suciastky, na rekonstrukciu a pod. nech sa ozve - momentalne mi bezi cyklisticka sezona a casu je malo ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist