Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

digitalne prepojenie CD prehravaca so zosilnovacom

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Mýty a povery
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
pokazene_maslo
Hifi obsluha


Založený: 19 júl 2009
Príspevky: 19
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Ne júl 19, 2009 19:30:41    Predmet: digitalne prepojenie CD prehravaca so zosilnovacom Odpovedať s citátom

Zdravim.
Chcel by som sa vas spytat co si myslite o digitalnom prepojeni CD prehravaca so zosilnovacom? Mam na mysli prepojenie cez S/PDIF a to v elektrickej (koax) a optickej (TOSLINK) forme. Ovplyvnuje to kvalitu? Podla mna nie. Tiez si myslim ze je uplne jedno aky kvalitny koaxialny kabel pouzijem. Spominam si ako mi v jednej predajni predavac nukal opticky kabel s pozlatenymi konektormi, ze vraj je to kvalitnejsie... no chcel by som vediet ako pozlatene konektory ovplyvnuju kvalitu svetelneho signalu Laughing


Druha moja otazka znie: ovplyvnuje kvalita CD prehravaca kvalitu zvuku pri digitalnom prepojeni? Podla mna nie.

Ked uz sem posielate rozne vychytavky ktore ste nasli na nete, podelim sa s vami s jednou co som nasiel:
http://www.usa.denon.com/ProductDetails/3429.asp#
Je to obycajny ethernetovy kabel ktory zozeniete v ktorom kolvek pocitacovom obchode za cenu asi 7SK/meter Laughing
Prenos signalu to pri dlzke 1.5m to nemoze ovplyvnit kedze ethernet ma maximalnu dlzku kabla 100m pri pouziti obycajnej lacnej kabelaze.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
david.a
Hifista


Založený: 28 jún 2009
Príspevky: 207
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ne júl 19, 2009 21:03:42    Predmet: Re: digitalne prepojenie CD prehravaca so zosilnovacom Odpovedať s citátom

Jsou lide, kteri tvrdi, ze vliv na zvuk to ma (vcetne formulaci typu "ostrejsi ve vyskach"). Neumim jim dokazat, ze si to jenom mysli (vyjma slepeho testu, u ktereho se typicky nedokazeme domluvit na provedeni). Vypadky dat jsou na S/PDIFu nepravdepodobne (kdyz uz, budou slyset zatracene vic, nez jen "male rozdily").

Velmi diskutabilni je otazka jitteru. Pokud totiz prijimac odvozuje svoje hodiny od toho, co dostal na kabelu, neni prenos "ciste digitalni" v tom smyslu, ze se prenasi i ciste analogovy casovy udaj. Predpokladam, ze slusny prijimac ma buffer a signal prejede stejne svymi vlastnimi hodinami (pripadne v profi provozu se pouziva externi zdroj casu), cimz se jitteru puvodniho signalu naprosto zbavi.

Pozlaceni koncovek bych nepodcenoval u metalickych kabelu, protoze zlato je na vzduchu daleko stabilnejsi nez klasicky nikl, to neni zalezitost "okamziteho fungovani", ale toho, ze elektricke vlastnosti spoje dlouhodobe vydrzi. U optiky je to samozrejme nesmysl, ani na 10Gbit/s akademicke paterni siti v CR zlacene konektory na optickych vlaknech nemame a funguje nam docela dobre ;))

Ta zbesilost od Denona je roztomila... Nicmene Tvoje argumentace s delkou kabelu neni korektni, protoze nevime, co tim Denonove prenaseji.

A ted se do me pusti vsichni ortodoxni hifiste... ;)))
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Po júl 20, 2009 06:57:35    Predmet: Odpovedať s citátom

SPDIF verzus toslink - ak zoberieme do úvahy strednú triedu komponentov, tak toslink vychádza horšie oproti SPDIF, hlavne kvôli jitteru. Trebárs moja zvukovka z HTPC má pri toslink o 200ps horší jitter. To už počuť je. Podobne to bude pri samotných CDP.
Čo sa týka hodín, tak to čo písal david.

Kvalita coaxu môže ovplyvniť aj kvalitu prenosu - do hry vstupuje skutočná impedancia kábla, tienenie, dĺžka......

Kvalita CDP pri dig. pripojení tiež môže ovplyvniť aj kvalitu zvuku, trebárs mechaniky sú rôzne, problémy s čítaním a následný vznik jitteru sa môžu podpísať pod kvalitu zvuku.

Ak máš možnosť, skús si urobiť doma nejaké pokusy, toto ja mám už za sebou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Mýty a povery Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist