Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Zvlněná deska

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Balet
Hifi obsluha


Založený: 20 január 2010
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: St január 20, 2010 10:19:17    Predmet: Zvlněná deska Odpovedať s citátom

Zakoupil jsem včera "Earl Wild Dohnányi - Variations on a Nursery Song; Liszt - Piano concerto No. 1" od Chesky Records na 180g vinylu. Ale nestačil jsem se divit, když jsem to položil na talíř. Ta deska je zvlněná. To se mi stalo i u dalšího 180g disku (U2 - No line on horizon). Koupil jsem si to hlavně kvůli údajně nekompromisní kvalitě, ale trochu mě zklamalo to zvlnění a nevycentrovaná etiketa. Já nevím, jsem v tomhle tak trochu nováček, třeba je to normální, řekněte mi na to svůj názor... Co se týče kvality zvuku, tak ta je excelentní, o tom žádná, ale takové detaily mě vždycky mrzí.

Takhle to vypadá na videu



Ještě mám takový fakt asi hloupý dotaz, ale fakt jsem se to snažil hledat a nenašel... Jak se používá ten karbonový kartáček? Podle jeho šířky jsem pochopil, že ve směru drážek. Dělám to tak, že pustím motor, a ten kartáček nechám volně klouzat kolmo k ose, ale když jej zvednu, zůstane mi tam pruh nameteného prachu. Tak jsem to začal řešit tak, že chvíli kloužu a pak postupně odjíždím od středu, ale zajímá mě, jestli se tím neničí deska, při podrobném zkoumání jsem u pár kusů, co mám nové objevil škrábance nejspíš od toho kartáče.

EDIT: Zapomněl jsem říct, "Ahoj, jsem tu nový", tak na mě prosím berte trochu ohled : )
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
krusty
Hifista


Založený: 19 február 2008
Príspevky: 176
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St január 20, 2010 13:26:08    Predmet: :( Odpovedať s citátom

hm... neostavaju ti po kartaci aj povypadavane stetinky? lebo mne ano.... Red angry
a potom mi to pukoce. tiez som poskrabal platnu , treba byt opatrny a nikam sa neponahlat...
tiez pouzivam techniku "odjíždím od středu" ... a mam obavy ze bordel casto zanasam do drazok, takze sa rad poucim ak to robime zle...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Balet
Hifi obsluha


Založený: 20 január 2010
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: St január 20, 2010 13:34:10    Predmet: Re: :( Odpovedať s citátom

krusty napísal:
hm... neostavaju ti po kartaci aj povypadavane stetinky? lebo mne ano.... Red angry
a potom mi to pukoce. tiez som poskrabal platnu , treba byt opatrny a nikam sa neponahlat...
tiez pouzivam techniku "odjíždím od středu" ... a mam obavy ze bordel casto zanasam do drazok, takze sa rad poucim ak to robime zle...


Zas tolik desek jsem ještě nekartáčoval, aby z toho začalo něco padat, ale je pravda, že okrajové šupiny začínají odstávat...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MartinP
Nádejný hifista


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 55

PríspevokZaslal: St január 20, 2010 14:00:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Podle mě je ta deska zvlněná moc. Určitě nebyla zadarmo. Já bych to šel reklamovat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Balet
Hifi obsluha


Založený: 20 január 2010
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: St január 20, 2010 14:25:30    Predmet: Odpovedať s citátom

MartinP napísal:
Podle mě je ta deska zvlněná moc. Určitě nebyla zadarmo. Já bych to šel reklamovat.

800... No já bych to reklamovat šel, ale bylo by to zbytečně komplikované, zas na druhou stranu - fakt to hraje dobře, akorát se mi to vizualně nelíbí jak se to vlní... Každopádně je to naposled, kdy jsem si koupil desku aniž bych si ji nenechal alespoň vyndat z obalu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tom
Hifista


Založený: 17 jún 2007
Príspevky: 100

PríspevokZaslal: St január 20, 2010 15:05:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Balet, můžeš zkusit tohle. Některé jsou ale tak pokřivené, že nepomůže nic.
Ale na druhou stranu jsem takto dost LP narovnal. Jen opravdu opatrně
a raději menší teplotu a několikrát.



navod.rar
 Description:

Download
 Filename:  navod.rar
 Filesize:  54.1 KB
 Downloaded:  583 Time(s)

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Balet
Hifi obsluha


Založený: 20 január 2010
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: St január 20, 2010 18:13:58    Predmet: Odpovedať s citátom

tom napísal:
Balet, můžeš zkusit tohle. Některé jsou ale tak pokřivené, že nepomůže nic.
Ale na druhou stranu jsem takto dost LP narovnal. Jen opravdu opatrně
a raději menší teplotu a několikrát.

Nevím, jestli chci dávat pod tlakem desku do trouby : ) Přecijen je úplně nová a ten tlak... Ze stejného důvodu se desky stohují navýšku a nedávají se na sebe.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St január 20, 2010 18:35:58    Predmet: Odpovedať s citátom

ja som mal podobny problem - ale s lacnejsim kuskom od norah jones..
ten postup s teplou rurou a sklennymi platnami som skusal - platna sa sice vyrovnala ale zvukovo je uz v prdeli - s takto drahymi vecami to fakt neodporucam.. radsej reklamovat..

co sa tyka kefovania Wink platni (alebo s platnami ??) mam dobre skusenosti s tymto http://cgi.ebay.co.uk/Mobile-Fidelity-Record-Cleaning-Brush_W0QQitemZ290393435161QQcmdZViewItemQQptZTurntable_Parts_Accessories?hash=item439ccc2c19
da sa aj nasucho aj namokro Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
tom
Hifista


Založený: 17 jún 2007
Príspevky: 100

PríspevokZaslal: St január 20, 2010 19:38:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak jsem psal, některé prostě nejdou vyrovnat ani náhodou. Toto ale mám odskoušený
způsob, rozhodně lepší než nahřívání sluníčkem. A opravdu to může trvat i několik
hodin.

ferenc, jak zvukověv p.....?
Jedině, že byla tak pokřivená, že se narovnáním jakobx zvrásnila nebo byla teplota moc vysoká a drážky šli do ......
Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St január 20, 2010 19:48:21    Predmet: Odpovedať s citátom

asi su drazky v prdeli - cele je to nejake skreslene, norah jones ako keby si dala tri poldeci .. robil som to presne tak ako sa odporuca v navodoch po nete .. pomaly, aj som ju vypral a nepomohlo
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist