Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

gredAudio pDAC-2
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Po január 18, 2016 19:43:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Hrdza na železných šroboch je svina .

Hammer Headbang
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1502

PríspevokZaslal: Po január 18, 2016 20:28:47    Predmet: Odpovedať s citátom

nevsimol som si kde su tieto pozlatene skrutky - ak v mieste kontaktu so zemnenim tak to chapem, inak by boli nerezove pre mna jasna volba
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11531
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po január 18, 2016 20:41:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Technicka otazka: nerozumiem tym propagovanym 150Mbps. Ako je ta rychlost pouzita, ked AD1955 v rezime bez oversamplingu podporuje tusim max. 384kHz t.j. pri 64fs rezime to dava max. 24.576Mbps?

A su data oversamplovane? Na doske s USB? Alebo DAC bezi v normalnom rezime?

PS: pripominam Full -> Fully Differential
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Po január 18, 2016 21:47:12    Predmet: Odpovedať s citátom

IMO rezerva.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11531
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po január 18, 2016 23:01:35    Predmet: Odpovedať s citátom

ak rezerva, tak mozno na nejaky buduci upgrade modul
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Henri
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 marec 2015
Príspevky: 625

PríspevokZaslal: Ut január 19, 2016 00:31:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Mozno sa dockame aj toho LAN/ vifi modulu ? Cool
-Trochu som obdivoval pekne fotky case tohto pDAC-2 a na zadnom paneli na napajacej euro zasuvke som si vsimol ze chlapi nemaju vyvedeny PE kolik, cize zrejme je case spojena s vnutornou analogovou GND. No EMI to v tejto Faradayovej klietke nebude mat lahke... no na druhej strane co sa stane ked tento DAC spojim napr. cez XLR kabel s komponentom v I. tr. , kde je kostra spojena s PE kolikom ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tico
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 október 2012
Príspevky: 560

PríspevokZaslal: Ut január 19, 2016 20:48:53    Predmet: Odpovedať s citátom

2 miero: Jen tak hadam, ze pouzite optiky by mohly byt napr. z SDH zarizeni, kde optiky 1. radu maji 155Mbps (?)
_________________
HTPC/Foobar/Esi Juli@/WaveIO -> BB-DAC -> Customworks HYPA1+Actidamp mk4 -> DPA222Mk3 SE + DPA386SE -> B&W704, Sony ST-SB920QS, Sony CDP-XB930QS, AKG K701mod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Henri
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 marec 2015
Príspevky: 625

PríspevokZaslal: Pi január 22, 2016 11:45:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahojte, dostal som nejaké súkromné správy s dotazom ako teda vlastne pDAC-2 hra, v porovnaní s konkurenciou. Musím teda čestne priznať že som ho zatiaľ nepočul, pretože som sa len pred par dňami vráti z Californie. Vynasnažím sa hneď ako to bude možné do Žilinského Gredaudia vybrať. Zatiaľ si dovolim tu dať len odkaz z konkurenčného fóra:
http://www.highendforum.cz/viewtopic.php?f=20&t=4169
kde sa vyjadrili pani, ktorí mali možnosť počuť a porovnať momentálny vrchol lokálneho digitálneho audia. Na hifislovanete síce prebehol nejaký informačný šum, ohľadom tohto porovnávacieho stretnutia, ale zúčastnený akteri to prekvapivo zahrali do stratena.
Snáď mi bude odpustená nasledujúca úvaha, ktorá nie je nič viac a nič menej ako môj súkromný názor:
vitaz bol dávno jasný pretože u pDAC-2 (Gredaudia ) vsadili pri svojom 1. Produkte na úspešný overený koncept nie nepodobný na alpha DACu -Berkeley Audio Design (ten som počul viackrát ako aj ostatne DACy) a doplnený o naozaj originálne prvky: špičková optická galvanická izolácia podporená kvalitným tienením a zemnenim, netradičné super-rychle op-amp pre I/V a jedny z momentálne najlepších hodín od Crysteku. Toto všetko je včlenené do inteligentnej topologie a nadčasového designu. Výsledok sa prejavil v minimálnom celkovom jittery ako sme mohli vidieť z priloženého merania od autorov. A to je úplné v súlade so zavermy štúdie z University of Essex o v skirtingu (fázový šum) čo je vlastne viaczlozkovy jitter. Tomuto DACu sa dá snáď vytknúť len slabšia konektivita
Ďalším zúčastneným bol D1 DAC (SPaudio ), momentálne posledný počin z firemnej rady high-end audio geretov s tiež neprehliadnuteľnými parametrami a designom. V SPaudio vsadili na papierovo najúspešnejšieho a veľmi populárneho koňa - ES 9018S , ktorý však podľa mňa mierne dopláca na firemnú koncepciu “all in one“, pri dosiahnutí maximálneho zvukového výkonu , čo sa prejavuje určitou zvukovou sterilitou t.j. slabším podaním najnižšieho frekvenčného pásma a na opačnom konci spektra nie najčistejším podaním transientov a témbrom.Podľa tohto merania ES 9018S https://www.youtube.com/watch?v=2QySxRcuPJs
Bol zistený určitý problém s jeho analógovým výstupom pri rozlíšení nad 20bitov a zhoršením presnosti a linearity na vyšších vzorkovacích frekvenciách ako 48 kHz. Našťastie sa to dá eliminovať externým oversamplingom, čo zlepšuje rozlíšenie, znižuje šum a pomáha vyhnúť sa aliasingu a fázovému skresleniu.Napriek tomu si myslím, že SPaudio vytiahli zo Sabre maximum a je porovnateľná napr. Wadiou di322(ES 9016S ) a to za polovičnú cenu (ja osobne by som dal prednosť D1 aj pri podobnej cene )Navyše ma tento DAC výbornú konektivitu.
Ďalšou hviezdou bol Lynx ( zo súhvezdia Casea Laughing ) je to ostrieľaný audio veterán, ktorý sa nedávno spojil s ďalším pojmom zo sveta audio firmou Sroll . DAC Lynx je jedným z prvých výsledkov tohto spojenia.Hoci Lynx vychádza z DACu Orión Lite ich podobnosť konči u tradičného Casea designu a modulárnej koncepcie zapojenia. Casea aj u Lynxu opet vsadila na prevodníky 2x AD 1955 ( podobne ako pDAC-2 od Gredaudia ) novu topologiu zapojenia, moderne op-amp pre I/V a hodiny (kombinácia AD8066 a hodiny od TentLabs použite u Oriónu spôsobovali na vyšších frekvenciách určite zníženie jasnosti-takú tu milosrdnú hmlu, ktorá vás ochráni pred vyhodením polovičky CD nosičov čo doma skladujete. Lynx síce nedosahuje zvukovú transparentnosť ako pDAC-2 , ale už to nie je argument na vážnu kritiku. Celková zvuková sygnatura sa dosť ponáša na pDAC-2, podobná je konektivita vstupov 1x USB. To všetko za menej ako polovicu ceny pDAC-2, čo je výnimočné dobrý pomer výkon/ cena. Bolo by zaujímavé porovnať pDAC-2 s DACom Sroll Muse, ktorý sa pohybuje v podobnej cenovej hladine.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11182
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi január 22, 2016 12:59:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Henri:
Vypadá to, že se těmi převodníky celkem důkladně zabýváš. Které operáky pro I/V máš na mysli, respektive, které jsou podle Tvého doporučeníhodné ?

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2342
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Pi január 22, 2016 13:03:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Já měl za to, že v testu skončil Lynx na 3. místě.
Co jsem měl možnost poslechu na Akelu, tak to žádný zázrak není a D1 od SPa ho zvukově překoná. Co se týče poměru zvuk/konektivita/cena, tak mám jasno a jednoznačně bych volil D1. Zvukově šlape na paty nejlepším, přitom stojí půlku a umí toho víc...
To co napsal vanadoo, pro mě nemá žádnou váhu. On vždycky slyšel "jinak".
pDAC-2 je určitě špičkový výrobek, s krásným provedením a výbornými parametry, ale je určený několika jedincům, kteří pouslouchají pouze z PC.
To samé se týká i DACu Lynx. Pouze jeden USB vstup je málo.
Cena je sice dobrá, ale radši bych si připlatil za S/PDIF a optiku...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Henri
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 marec 2015
Príspevky: 625

PríspevokZaslal: Pi január 22, 2016 16:41:02    Predmet: Odpovedať s citátom

TO opa : OPA teší ma tvoj záujem , preto ma veľmi mrzí že ti tuto informáciu nemôžem poskytnúť (musím dodržať dane slovo ) ale buď si istý, že je to veľmi originálny vyber
TO Basstl :tvoje fandovstvo voči D1 je všeobecne známe a nič proti tomu, je to tvoja slobodna voľba.Niekto iný môže mať predsa Ine preferencie, že skončil Lynx ako tretí nijak nepopieram. Ani to, že pDAC- 2 po určitých doplneniach veľmi vysokým štandardom.
Určite dobre vieš že miera detailnosti v danej kategórii prevodníkov už nie je žiadny zásadný problém, skôr ta schopnosť zaujať bez nejakých výrazných farebných úletov.Počul som zopár DACov s ES 9018 v cenovom rozmedzí od cca 500 – 8000 USD.A ten špecificky témbr tam bol viac či menej prítomný,zase je to o osobných preferenciách, ale to nič nemení na skutočnosti že D1 JE veľmi dobrý DAC aj v porovnaní s dnešnou Wadiou (americká značka s čínskymi majiteľmi Sad ) Casea Lynx skutočne ponuka veľmi dobrý pomer výkon/cena o čom som sa v Novom Jičine osobne presvedčil. S tou slabou konektivitou máš pravdu. Určitým možným riešením bude modul sieťového renderu tak ako to ma MSB , tu by sa vylúčila potreba PC, ale to je fakt drahé riešenie..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20465

PríspevokZaslal: Pi január 22, 2016 16:47:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Tip - ADA4899.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11531
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi január 22, 2016 17:13:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Zeby od r. 2009 sa nenaslo nic lepsie?
- http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=86104#86104
- http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=179314#179314
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
-GG-
Hifista


Založený: 07 september 2012
Príspevky: 171

PríspevokZaslal: Pi január 22, 2016 17:29:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Musim Vas sklamat, ale ADA4899 je nevhodna na danu poziciu a aj dalsie, kto s tym obvodom pracoval vie...ako buffer je to, ale super obvod...

Sabre je v 99% pripadoch zapojeny ako ASRC co je jeho vyhodou a nevyhodou zaroven...

_________________
www.gredaudio.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11531
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi január 22, 2016 17:38:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Do USB only prevodniku by nebol problem mat Sabre synchronne s hodinami. Ale predpokladam, ze ani to nebolo lepsie, nez to co ste nakoniec pouzili.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20465

PríspevokZaslal: Pi január 22, 2016 18:09:09    Predmet: Odpovedať s citátom

-GG- napísal:
Musim Vas sklamat, ale ADA4899 je nevhodna na danu poziciu .


Ono je vůbec otázka, zda I/V řešit s OZ ... Wink

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
vanadoo
Hifista - zaslúžilec


Založený: 25 december 2009
Príspevky: 591
Bydlisko: SVK

PríspevokZaslal: Pi január 22, 2016 18:15:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Basstl napísal:

To co napsal vanadoo, pro mě nemá žádnou váhu. On vždycky slyšel "jinak".


Každý hľadá pri počúvaní hudby niečo iné a každý má právo vyjadriť svoj názor. Predmetné stroje si nepočul, tak ako si môžeš byť istý svojím tvrdením?
Vážne ma udivuje, že kde si čítal alebo počul moje vyjadrenie na tú-ktorú zostavu. Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11182
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi január 22, 2016 18:49:19    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
-GG- napísal:
Musim Vas sklamat, ale ADA4899 je nevhodna na danu poziciu .

Ono je vůbec otázka, zda I/V řešit s OZ ... Wink

Aha, a jak tedy ?

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Quart
Hifi expert


Založený: 26 december 2008
Príspevky: 1377
Bydlisko: Litoměřice

PríspevokZaslal: Pi január 22, 2016 18:57:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Rezistorem Smile
_________________
www.facebook.com/SPaudioCZ
www.SPaudio.cz
www.CustomWorks.cz
www.revize-hc.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11531
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi január 22, 2016 19:01:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Mozno nejako takto ako to ma Weiss audio v OP1-BP:
- THD+N -148dB (+20dBu, 10kHz, 80kHz BW, 600Ω)
- http://www.weiss.ch/files/downloads/op1-bp/OP1-BP-Datasheet-R1.pdf
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20465

PríspevokZaslal: Pi január 22, 2016 19:09:52    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
PMA napísal:
-GG- napísal:
Musim Vas sklamat, ale ADA4899 je nevhodna na danu poziciu .

Ono je vůbec otázka, zda I/V řešit s OZ ... Wink

Aha, a jak tedy ?


Jak píše Pavel S., třeba 50R + napěťový zesilovač.
Viz můj 29 let starý článek Wink



opto_vst_zes.pdf
 Description:

Download
 Filename:  opto_vst_zes.pdf
 Filesize:  436.5 KB
 Downloaded:  228 Time(s)


_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11531
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi január 22, 2016 19:17:14    Predmet: Odpovedať s citátom

No, a so zapojenim z toho tvojho clanku to bude lepsie nez to ma tento DAC? :-))
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
-GG-
Hifista


Založený: 07 september 2012
Príspevky: 171

PríspevokZaslal: Pi január 22, 2016 19:23:04    Predmet: Odpovedať s citátom

A vy viete ako to ma tento DAC? Rotfl
_________________
www.gredaudio.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20465

PríspevokZaslal: Pi január 22, 2016 19:32:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Když si nebudete hrát na tu úsměvnou schovávanou, tak nám to třeba řeknete. A zjistíme, o kolik se za 30 let pokročilo Wink
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20465

PríspevokZaslal: Pi január 22, 2016 19:35:11    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
No, a so zapojenim z toho tvojho clanku to bude lepsie nez to ma tento DAC? Smile)


Nevím, jak to mají, neb pán je tajnůstkář Very Happy . Ale jinak ano, v principu odpor + napěťový zesilovač je schůdnější, než I/V s OZ. To už 30 let víme. A nemusíš nutně používat obvodově to co já před 30 lety Laughing . Je to dnes o dost snazší.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Pi január 22, 2016 21:37:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Basstl --> Obcas by si mal trosku pribrzdit Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vanadoo
Hifista - zaslúžilec


Založený: 25 december 2009
Príspevky: 591
Bydlisko: SVK

PríspevokZaslal: So január 23, 2016 10:41:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Henri napísal:
Ahojte, dostal som nejaké súkromné správy s dotazom ako teda vlastne pDAC-2 hra, v porovnaní s konkurenciou. Musím teda čestne priznať že som ho zatiaľ nepočul, pretože som sa len pred par dňami vráti z Californie. Vynasnažím sa hneď ako to bude možné do Žilinského Gredaudia vybrať. Zatiaľ si dovolim tu dať len odkaz z konkurenčného fóra:
http://www.highendforum.cz/viewtopic.php?f=20&t=4169
kde sa vyjadrili pani, ktorí mali možnosť počuť a porovnať momentálny vrchol lokálneho digitálneho audia. Na hifislovanete síce prebehol nejaký informačný šum, ohľadom tohto porovnávacieho stretnutia, ale zúčastnený akteri to prekvapivo zahrali do stratena.
Snáď mi bude odpustená nasledujúca úvaha, ktorá nie je nič viac a nič menej ako môj súkromný názor:
vitaz bol dávno jasný pretože u pDAC-2 (Gredaudia ) vsadili pri svojom 1. Produkte na úspešný overený koncept nie nepodobný na alpha DACu -Berkeley Audio Design (ten som počul viackrát ako aj ostatne DACy) a doplnený o naozaj originálne prvky: špičková optická galvanická izolácia podporená kvalitným tienením a zemnenim, netradičné super-rychle op-amp pre I/V a jedny z momentálne najlepších hodín od Crysteku. Toto všetko je včlenené do inteligentnej topologie a nadčasového designu. Výsledok sa prejavil v minimálnom celkovom jittery ako sme mohli vidieť z priloženého merania od autorov. A to je úplné v súlade so zavermy štúdie z University of Essex o v skirtingu (fázový šum) čo je vlastne viaczlozkovy jitter. Tomuto DACu sa dá snáď vytknúť len slabšia konektivita
Ďalším zúčastneným bol D1 DAC (SPaudio ), momentálne posledný počin z firemnej rady high-end audio geretov s tiež neprehliadnuteľnými parametrami a designom. V SPaudio vsadili na papierovo najúspešnejšieho a veľmi populárneho koňa - ES 9018S , ktorý však podľa mňa mierne dopláca na firemnú koncepciu “all in one“, pri dosiahnutí maximálneho zvukového výkonu , čo sa prejavuje určitou zvukovou sterilitou t.j. slabším podaním najnižšieho frekvenčného pásma a na opačnom konci spektra nie najčistejším podaním transientov a témbrom.Podľa tohto merania ES 9018S https://www.youtube.com/watch?v=2QySxRcuPJs
Bol zistený určitý problém s jeho analógovým výstupom pri rozlíšení nad 20bitov a zhoršením presnosti a linearity na vyšších vzorkovacích frekvenciách ako 48 kHz. Našťastie sa to dá eliminovať externým oversamplingom, čo zlepšuje rozlíšenie, znižuje šum a pomáha vyhnúť sa aliasingu a fázovému skresleniu.Napriek tomu si myslím, že SPaudio vytiahli zo Sabre maximum a je porovnateľná napr. Wadiou di322(ES 9016S ) a to za polovičnú cenu (ja osobne by som dal prednosť D1 aj pri podobnej cene )Navyše ma tento DAC výbornú konektivitu.
Ďalšou hviezdou bol Lynx ( zo súhvezdia Casea Laughing ) je to ostrieľaný audio veterán, ktorý sa nedávno spojil s ďalším pojmom zo sveta audio firmou Sroll . DAC Lynx je jedným z prvých výsledkov tohto spojenia.Hoci Lynx vychádza z DACu Orión Lite ich podobnosť konči u tradičného Casea designu a modulárnej koncepcie zapojenia. Casea aj u Lynxu opet vsadila na prevodníky 2x AD 1955 ( podobne ako pDAC-2 od Gredaudia ) novu topologiu zapojenia, moderne op-amp pre I/V a hodiny (kombinácia AD8066 a hodiny od TentLabs použite u Oriónu spôsobovali na vyšších frekvenciách určite zníženie jasnosti-takú tu milosrdnú hmlu, ktorá vás ochráni pred vyhodením polovičky CD nosičov čo doma skladujete. Lynx síce nedosahuje zvukovú transparentnosť ako pDAC-2 , ale už to nie je argument na vážnu kritiku. Celková zvuková sygnatura sa dosť ponáša na pDAC-2, podobná je konektivita vstupov 1x USB. To všetko za menej ako polovicu ceny pDAC-2, čo je výnimočné dobrý pomer výkon/ cena. Bolo by zaujímavé porovnať pDAC-2 s DACom Sroll Muse, ktorý sa pohybuje v podobnej cenovej hladine.


Keď si opätovne čítam tieto riadky, tak v nich nečítam nič iné, ako to, čo som vyjadril na HE len v mojej "pocitovej" rovine. Je to ale zaujímavé keď sa to napíše technickým spôsobom aj s odôvodnením. Obávam sa však, že takáto analýza neprospieva niektorým "fans" a bude tendenčne negovaná (možno sa raz o tom rozpíšem oveľa viac Smile ).
Pevne verím, že sa GredAudiu podari čoskoro vydať aj D/A na platforme AKM s o niečo menej "nekompromisným" prevedením proti pDAC-2 Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Duwenbleidd
Hifista


Založený: 16 jún 2009
Príspevky: 189

PríspevokZaslal: So január 23, 2016 12:10:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Rád bych napsal pár vět ohledně nedávného porovnání převodníků. Rozhodně je dobře, že nikdo nepíše kategorické soudy, je totiž vhodné připomenout, že test proběhl na systému, na kterém pDAC-2 vyvíjen. Stále platí, že to nejlepší, co může posluchač udělat, je porovnat si dané převodníky na svém domácím systému. Použitý čip, způsob I/V převodu, operační zesilovače nebo provedení galvanické izolace nenapoví, na čem bude vaše nejoblíbenější skladba znít nejlépe…

Důkazem může být i hodnocení Petra Štefka (www.svetaudia.cz), podle kterého Wadia di322 hraje sterilně a s horšími basy, než naše D1. Teď je řeč o převodníku, který je výrazně dražší, než cokoli, co my zde v Česko-Slovensku tvoříme, měl by spadat i do vyšší „hifistické třídy“, díky použitému čipu by měl mít podobný zvukový charakter jako D1… Ale nic takového se nekoná.

Je mi jasné, že bez výše zmíněných klišé by fóra neměla velkého smyslu, ale zkusil bych na ně zapomenout alespoň při nákupu nového přístroje.

_________________
www.SPaudio.cz
www.CustomWorks.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Henri
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 marec 2015
Príspevky: 625

PríspevokZaslal: So január 23, 2016 12:39:09    Predmet: Odpovedať s citátom

vanadoo napísal:


Keď si opätovne čítam tieto riadky, tak v nich nečítam nič iné, ako to, čo som vyjadril na HE len v mojej "pocitovej" rovine. Je to ale zaujímavé keď sa to napíše technickým spôsobom aj s odôvodnením. Obávam sa však, že takáto analýza neprospieva niektorým "fans" a bude tendenčne negovaná (možno sa raz o tom rozpíšem oveľa viac Smile ).
Pevne verím, že sa GredAudiu podari čoskoro vydať aj D/A na platforme AKM s o niečo menej "nekompromisným" prevedením proti pDAC-2 Wink


Vanadoo a to mam stále pocit že som duša poetická, vyjadrujem sa príliš expresívne a napríklad takému PMA môže vyznieť môj pseudotechnicky žargón prinajlepšom úsmevne
No ak nebudem používa aspoň základne technické výrazy (ustálené slovne spojenia so všeobecne akceptovaným významom ) :
ad-1 Nebudú mi ľudia dostatočne rozumieť a budem musieť neustále upresňovať o čo vlastne ide.
ad-2 Ak by som zvolil viac opisnú formu jazyka, budem možno na zakladnej úrovni viac zrozumiteľný , ale moje texty budú zdlhave, únavné a menej presne...
Ale som samozrejme rad,že sme sa nazorovo stretli a naše vnimanie je podobne. Čiže sa vyjadrujem aspoň k veci
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: So január 23, 2016 12:42:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Aj ini sa vyjadruju k veci. Napriklad dookola omielaju, ze pristroj, ktory je podrobeny kritike NEMA 15 digi vstupov a to je neprekonatelny problem. Tak isto je strasne drahy. A este sa tu spomina nejaka Wadia, ktora je ukrutne draha a na nejakom pofidernom recenzowebe pohorela.

Proste stand-up comedy Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Strana 2 z 6

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist