Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Tanier NC-440

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Po november 16, 2009 20:48:22    Predmet: Tanier NC-440 Odpovedať s citátom

Páni,
poprosil by som ochotného majiteľa NC440 alebo NC450 o pomoc. Podarilo sa mi získať tento gramec, ale dlho som sa netešil. Ako sa tu viackrát písalo, má vadný nielen subtanier ale aj samotný tanier. Ten má, ak to preženiem, tvar “do hríbika”. Prikladám aj náčrt, ale prosím hlavne prítomných strojárov o toleranciu, nakoľko technické kreslenie som mal v škole pred 43 rokmi. Nuž a čo sa často nepoužíva…ale ešte k tomu náčrtku. Ten tanier je nielen prehnutý na vrchnej strane, ale aj medzikružie, ktoré by malo dosadať na subtanier je oproti opracovanej strednej ploche “zahĺbená” asi o 2,2 mm, takže pri položení na subtanier (aj keby bol rovný) by sedel iba na tej stredovej časti. Tak to ale asi nebude, pretože subtanier nemá tú stredovú časť na dosadanie vôbec opracovanú. Pre lepšiu názornosť prikladám aj fotky taniera a subtaniera. Mohlo by to dosadať iba v prípade použitia dákeho gumového medzikružia, ale to sa mi nezdá. Nezdá sa mi ovšem ani to, že by tá spodná strana taniera bola práve takýmto spôsobom zdeformovaná. Takže ešte raz prosím niekoho, kto ten gramec má či by bol ochotný naviesť ma správnym smerom. Potrebujem to z toho dôvodu, že už mám sústružníka, ktorý mi pomôže s výrobou nového taniera.



Tanier_rez.jpg
 Description:
 Filesize:  73.85 KB
 Viewed:  370 Time(s)

Tanier_rez.jpg



Tanier.jpg
 Description:
 Filesize:  87.16 KB
 Viewed:  305 Time(s)

Tanier.jpg



Subtanier.jpg
 Description:
 Filesize:  87.86 KB
 Viewed:  384 Time(s)

Subtanier.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Josko
Hifi obsluha


Založený: 20 júl 2009
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: Ut november 17, 2009 00:07:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám NC440 a pri pohľade na ten subtianier ma chytá mierna nervozita a rozmýšľam ako sa také niečo mohlo stať. Na subtanieri má byť vyvýšený práve okraj o veľkosti toho medzikružia čo je na tanieri vyvýšené cca o 0.5mm, dosadajú na seba priamo kov na kov s tým že v subtanieri je smerom ku stredu priehlbina takže to vyvýšenie v tanieri tam nezavadzia.
Tanier podľa fotky vyzerá OK.
Ak chceš môžem poslať fotky, ja som mal mechaniku v poriadku, najväčší problém bolo umravniť elektroniku aby držala otáčky.
Inak tu som uploadol na svoj server servisný manuál, možno sa ti hodí: http://balthasar.mine.nu/public/SupraphonNC440.pdf
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
efičák
Hifista


Založený: 24 január 2007
Príspevky: 239
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Ut november 17, 2009 08:25:24    Predmet: Odpovedať s citátom

JC a co potřebuješ? Mi to nedošlo, promiň. Nafotit 440?

Josko výborně. Díky, manuál potěší.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Ut november 17, 2009 13:16:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Josko napísal:
Mám NC440 a pri pohľade na ten subtianier ma chytá mierna nervozita a rozmýšľam ako sa také niečo mohlo stať. Na subtanieri má byť vyvýšený práve okraj o veľkosti toho medzikružia čo je na tanieri vyvýšené cca o 0.5mm, dosadajú na seba priamo kov na kov s tým že v subtanieri je smerom ku stredu priehlbina takže to vyvýšenie v tanieri tam nezavadzia.
Tanier podľa fotky vyzerá OK.
Ak chceš môžem poslať fotky, ja som mal mechaniku v poriadku, najväčší problém bolo umravniť elektroniku aby držala otáčky.
Inak tu som uploadol na svoj server servisný manuál, možno sa ti hodí: http://balthasar.mine.nu/public/SupraphonNC440.pdf

Srdečná vďaka! Hlavne za ten manuál, myslím, že si pomohol aj veľa ďalším ľuďom. Ja mám síce stiahnutý jeden z internetu, ale tu sú niektoré dôležité veci navyše a je aj krásne čitateľný. Elektroniku mám síce zapojenú inak, je tam použitý klopný obvod MH7474, ale to mi problém nerobí. Čo sa týka toho vybrania v strede subtaniera, tak to je tam podľa môjho názoru z iného dôvodu. Je to opracovanie po vybraní zo vstrekovacej formy, pretože to "vyvýšenie" v strede taniera zo spodnej strany pokračuje ešte do strán tou šesticou výstužných "lúčov", takže tomu by to vybranie nepomohlo. Taktiež aj opracovanie strednej časti subtaniera aj tých "lúčov" je iba na "začistenie" po lisovaní. Ale mohol by si mi iba pre zaujímavosť zmerať tú vzdialenosť čo som ja okótoval 2,2mm, u Teba to bude v opačnom smere, stred bude plytší ako okraj. A taktiež by si mohol zmerať ako vysoko je tanier nad horným panelom. Je to síce nedôležitý rozmer, pretože ramienko sa dá výškovo nastaviť, ale iba tak, z estetických dôvodov. Odhadujem asi 1-2 mm. A ešte ma napadlo, presný priemer toho subtaniera (i keď aj to sa dá "dotiahnuť" nastavením elektroniky), pretože ten môj subtanier je "zemiakoid", nie kruh, ale odhadujem 151mm.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Josko
Hifi obsluha


Založený: 20 júl 2009
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: Ut november 17, 2009 14:16:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Nie je to pravda stred s výstužou vyčnieva ponad to medzikružie presne ako u teba (nemám šubleru takže pravítkom mi to na tých 2.2mm sedí).
To vybratie v subtanieri je po celej jeho šírke od medzirkužia sa to smerom ku stredu zvažuje. Priemer som nameral celých 150mm (zase pravítkom takže to asi nebube presne).
A tanier je tak 2,4 mm nad šasi keď sa položí na subtanier.
--
Tú elektroniku máš nejakú upgradnutú, ja mám tú trandovú a je to dosť teplotne závislé.. otáčky drží až po 5-10 min behu...
Rozmýšlal som nad nahradením nejakým kryštálom riadeným driverom, ale nejak mi nedochádza ako presne ten krokový motor funguje.


Naposledy upravil Josko dňa Ut november 17, 2009 14:26:40, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut november 17, 2009 14:24:57    Predmet: Odpovedať s citátom

JC, mam kompletne sasi hc43/nc430 (je to vybrate z nejakej teslackej hifi veze), bez remienka a prenosky ... vobec neviem ci by ti to pasovalo na tvoj model, ale ak by si mal zaujem (a aj ktokolvek iny) vedel by som sa toho zbavit za flasku vina ..
u mna ten tanier a aj subtanier vypadaju byt v dobrom stave ..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Ut november 17, 2009 14:40:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Josko napísal:
Nie je to pravda stred s výstužou vyčnieva ponad to medzikružie presne ako u teba (nemám šubleru takže pravítkom mi to na tých 2.2mm sedí).
To vybratie v subtanieri je po celej jeho šírke od medzirkužia sa to smerom ku stredu zvažuje. Priemer som nameral celých 150mm (zase pravítkom takže to asi nebube presne).
A tanier je tak 2,4 mm nad šasi keď sa položí na subtanier.
--
Tú elektroniku máš nejakú upgradnutú, ja mám tú trandovú a je to dosť teplotne závislé.. otáčky drží až po 5-10 min behu...
Rozmýšlal som nad nahradením nejakým kryštálom riadeným driverom, ale nejak mi nedochádza ako presne ten krokový motor funguje.

Ani som nečakal že by to bola pravda, preto sem píšem aby som zistil skutkový stav:-). S tou elektronikou sa tiež ešte pohrám, to bude ďalšia etapa. Princíp funkcie toho krokového motora je pekne popísaný práve v tejTvojej dokumentácii. A čo sa týka toho taniera, nepovedz mi, že aj ten Tvoj má vrchnú časť zaoblenú Laughing .


Naposledy upravil JC dňa Ut november 17, 2009 14:46:29, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Ut november 17, 2009 14:41:52    Predmet: Odpovedať s citátom

ferenc napísal:
JC, mam kompletne sasi hc43/nc430 (je to vybrate z nejakej teslackej hifi veze), bez remienka a prenosky ... vobec neviem ci by ti to pasovalo na tvoj model, ale ak by si mal zaujem (a aj ktokolvek iny) vedel by som sa toho zbavit za flasku vina ..
u mna ten tanier a aj subtanier vypadaju byt v dobrom stave ..

Presne tento gramec používam teraz, kúpil som ho nový pri výpredajoch v 90. roku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Ut november 17, 2009 14:54:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Ešte dodám, že chcem tie dva kusy nahradiť jedným, z tohoto:
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=1866&postdays=0&postorder=asc&start=30 Je to asi uprostred.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Josko
Hifi obsluha


Založený: 20 júl 2009
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: Ut november 17, 2009 15:18:17    Predmet: Odpovedať s citátom

JC: tanier zaoblený nemám... tu sú fotky, snáď Ti pomôžu:
http://balthasar.mine.nu/public/1.JPG
http://balthasar.mine.nu/public/2.JPG
http://balthasar.mine.nu/public/3.JPG
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist