Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Vivid audio G1 - top model
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 68, 69, 70  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2015 09:56:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Marcelko, stále chceš tvrdit, že toto je skutečnost a opravdu jsi génius a udělal bednu (teda ty ne, ale podle tebe) takovou, která má od cca 35 Hz do cca 12 kHz cháru +-1dB?

Běž do prdele.

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2015 09:57:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Machalík.

Nechtějí chápat, chtějí mít pravdu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12763

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2015 10:04:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Jestlipak bys, Zdeňku, věřil tomu, že Země je ve skutečnosti kulatá?

Už jsem se k tomu vyjadřoval - http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=223876#223876
Tohle je graf vzniklý na základě skutečného měření na té bedně. Není tam nic úmyslně upravené nebo vylepšené. Takovou bednu udělá opravdu i cvičená opice, když se jí řekne, jak na to. Není na tom ve skutečnosti nic světoborného. A všimni si, jak klidně na to dokážu reagovat, i když si to naprosto nezasloužíš.


Naposledy upravil MaBat dňa Št máj 28, 2015 10:14:09, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kocour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 február 2008
Príspevky: 797

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2015 10:04:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Co je na tom nerealneho (nerikam ze je jednoduche to dosahnout)? Koukni treba na checkovy projekty:
http://www.vmaudio.cz/clanky_pokracovani/vma_1sl.php

_________________
HTPC + RME ADI-2 DAC + Yamaha M-50Dawsoo + ruzne DIY repro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12763

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2015 10:25:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale díky za ten obrázek, hezky se tu na to kouká, takhle zvětšené jsem to nikdy neměl Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1287

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2015 10:32:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Já bych si ještě přisadil, ale to už by boxerovi pukla hlava z přemýšlení Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2015 10:50:32    Predmet: Odpovedať s citátom

.....kdybys byl konstruktérem a měl za sebou aspoň pět deset odstavěných reprosoustav (různých typů), pak by se dalo soudit, že třeba víš, jaký skutečný poslechový rozdíl způsobí zaoblení hrany ozvučnice vs. ponechání hranaté...


Ty to motas Machaliku.
Jsi nepochopil ze ocni poslechove dojmy jsou jen psychoimprese a smysl ma se zabyvat pouze metodicky dotazenymi slepymi testy tak porad zijes v omylu ze poslechove imprese oka konstruktera definuji technicke reseni reprosoustav.

Technicke reseni definuje fyzika, mereni + znalosti slysitelnosti jevu z metodicky zvladnutych slepych testu.

Ty metodicky zvladnute slepe testy daly napr odpoved na slysitelnost nelinerniho zkresleni u zvukovod beden s tlakovym driverem - a to sice ze nejde slyset 1%, ani 5%, ani 10% nelineraniho zkresleni.

To vubec nesouvisi s impresemi co tady propaguje PMA, ty a jini kteri porad zaujimate postoj.....na kterem se da stavet konzumersky i konstruktersky. Pletes si hazeni minci s metodikou.

Jen skoda ze PMA nezaujal postoj i k wilson maxx....maxxy mel dlouho "doma" a zkousel na nich zesilovace....ta jeho veta ze jsme wilsony neslyseli asi mela znamenat ze PMA je slysel a byl impresivne saturovany a ze na tom PMA asi konstruktersky stavi:wink:


Naposledy upravil Bartoli dňa Št máj 28, 2015 11:47:57, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2015 10:58:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak si vyzkoušejte test s obsahem nad 16kHz a bez něj, každý si může udělat ABX pro sebe. Je to určitě lepší, než tvrdit, že rozházení nad 12kHz nevadí. Podobně rozházený byl Beyma T2030 a poznat to bylo dost.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2015 10:58:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale jo, papír snese všechno.

Nevěřím ti ani nos mezi očima Marcelko a ti tvý alpinisti tě můžou víš co.

Simulace. Je to maximálně simulace a to hodně odvážná. Nikoliv změřená. Sám jsi to přiznal. S dodatkem, k tvé hrdopyšnosti a nabubřelosti vlastní, že ve skutečnosti to nebude horší.
Chceš ty tvoje žvásty najít? Najdi si je.

Nenechte se vysmát. Toto můžete kukat tak Aretaxovi a Vladovi 222 a Jimmimu a podobným mačům. Jo a Bartolimu.

A všimni si, jak jsem na tebe slušnej. A přitom si to nezasloužíš.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12763

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2015 11:02:56    Predmet: Odpovedať s citátom

A koukám, že vše nanovo. S novou demagogií na praporu, za pravdivější zítřky.

Jste opravdu nezmaři. A ty, krom toho, že lžeš, se ještě opičíš - že se nestydíš, Zdeňku, fuj!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1287

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2015 11:19:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Čtu si tu staré vlákna ("highend" a podobně) a je mi popravdě na blití. Nechápu, jak může ještě Macura, boxer a podobně mít tu drzost se neustále připomínat, když stále nechápou naprosto základní souvislosti. Plácají jen nějaké neurčité žvásty typu "základní chára" nebo "měření v prostoru" a podobný hovna, který ani nejsou s to následně vysvětlit (definice), co tím mysleli. A na tom staví argumentaci a vytahují nějaké obrázky, kterým ani trochu nerozumí.
Marceli obdivuju tvojí snahu. Já už bych asi neměl sílu. Jak říkám, přišel jsem sem víceméně náhodou, když už tu mám účet. Zase po dlouhé době poslouchám na něčem novém a chtěl jsem vědět, co se děje v československých luzích a hájích, případně pokecat a dozvědět se něco nového. Ale najít primitiva hned první příspěvek, co otevřu, asi nebude náhoda (viď, boxere)...
Každopádně nejhorší je mlčet. Takže za mě palec nahoru, že jim nic nedaruješ a nenecháš nit suchou. Takovýhle lidi by neměli udávat tón fóra.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sycak
Hifista - pokročilec


Založený: 22 január 2007
Príspevky: 401
Bydlisko: Brno, ČR

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2015 11:29:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli - neber si mě furt do huby. Co jsem kde kdy propagoval za imprese? největší dojmolog jsi tady Ty, jakkoliv se odvoláváš k vědeckému přístupu, kterého nejsi (stejně jako já) v této oblasti schopen. Mě fakt vadí, že mě taháš do svých pomateností a děláš ze mě vola. Možná si neumím dát do správných souvislostí technické provedení beden s jejich zvukem, ale Ty, s ještě menšími znalostmi a bídnou zkušeností poslechovou mě rozhodně nemusíš školit. Jestli máš něco konkrétního, co jsem říkal, co podle Tebe není pravda, tak to napiš, ale jinak nevykládej, co si já myslím a co prosazuju. Nikdy jsem netvrdil, že je něco správně, protože se mi to dobře poslouchalo. Už se na to fakt vyser a než zase použiješ moje jméno, tak si uvědom, že riziko našeho osobního setkání je značné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kocour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 február 2008
Príspevky: 797

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2015 11:32:46    Predmet: Odpovedať s citátom

K te SIMULACI: vstupem pro simulaci jsou realne zmerene charakteristiky realnych reproduktoru v realne bedne. Pokud jsou zmerene spravne, je vysledna chakteristika shodna se zmerenou.

Mam pocit ze zde dochazi nekterymi k nepochopeni co se mysli simulaci a s cim se pri ni pracuje.

Srovnavat rozhazenou Beymu a driver ve zvukovodu nelze, to je od PMA velmi zjednoduseny a zkratkovity zaver (ktery se ale ted zrovna hodi).

_________________
HTPC + RME ADI-2 DAC + Yamaha M-50Dawsoo + ruzne DIY repro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2337
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2015 11:40:45    Predmet: Odpovedať s citátom

boxer napísal:
Ale jo, papír snese všechno.

Nevěřím ti ani nos mezi očima Marcelko a ti tvý alpinisti tě můžou víš co.

Simulace. Je to maximálně simulace a to hodně odvážná. Nikoliv změřená. Sám jsi to přiznal. S dodatkem, k tvé hrdopyšnosti a nabubřelosti vlastní, že ve skutečnosti to nebude horší.
Chceš ty tvoje žvásty najít? Najdi si je.

Nenechte se vysmát. Toto můžete kukat tak Aretaxovi a Vladovi 222 a Jimmimu a podobným mačům. Jo a Bartolimu.

A všimni si, jak jsem na tebe slušnej. A přitom si to nezasloužíš.

U mě jsi jenom ulhanej hajzl.
Pořád dokola opakuješ svojí pravdu, přitom tu bylo xkrát vysvětleno, že to tak je normální a dělají to všichni.
Checkovi bedny ti nevadí?
ten jich má rovnejch víc.
Máš tady odkaz na skutečný měření. Ani to ti nestačí?
Tak běž do prdele!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2337
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2015 11:42:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Kocour napísal:
K te SIMULACI: vstupem pro simulaci jsou realne zmerene charakteristiky realnych reproduktoru v realne bedne. Pokud jsou zmerene spravne, je vysledna chakteristika shodna se zmerenou.

Mam pocit ze zde dochazi nekterymi k nepochopeni co se mysli simulaci a s cim se pri ni pracuje.

Srovnavat rozhazenou Beymu a driver ve zvukovodu nelze, to je od PMA velmi zjednoduseny a zkratkovity zaver (ktery se ale ted zrovna hodi).

Oni nechtějí pochopit.
Chtějí jen blbě kecat a urážet.
Přitom o tom ví hovno...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1287

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2015 11:45:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Kocour napísal:
, to je od PMA velmi zjednoduseny a zkratkovity zaver (ktery se ale ted zrovna hodi).
Jako vždy v jeho případě.
Tohle už tady ale zaznělo a ani to na počátku nikdo nerozporoval. Odkud jinud by si asi ty vstupní cháry, kterými krmil xover, vycucal, než z reálného měření ve výsledné ozvučnici?
Mimochodem stejný (Marcelovo) soft používá nebo používal check, ten prováděl i měření na nekonečné desce a pak simulaci v edgi kvůli difrakcím a co nejvhodnějšímu rozmístění měničů, a při vývoji VMA2 mi psal, že se mu výsledek shoduje se simulací (tj. výstupem z xoveru nad reálně změřenými měniči).


Naposledy upravil Zorg dňa Št máj 28, 2015 11:49:13, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2015 11:46:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Mě fakt vadí, že mě taháš do svých pomateností a děláš ze mě vola.

Kolik bys strhnul bodu dedovi wilsonovi za difrakce kolem vyskace a stredaku ty?

PS: zminku o tobe jsem vymazal asi to beres smrtelne vazne to nase hifi hobby
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1406

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2015 11:50:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Já, jako nezávislý pozorovatel, bych si dovolil připomenout nedávný příspěvek BV k danému tématu : http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=223942#223942 ..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2015 11:54:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale, oni se alpinisti zlobí? Nechápou podstatu věci. Že si myslí, že mají pravdu co jim nakukal Mabat a Basstl papouškuje a Zorg , co by mstitel, implementuje jako svou myšlenku?

Ale, ale pro pravdu se zlobíte?

Kdo je tady lhář ?
Stačí si projít ty vaše kydy a dát si to dohromady. To že stojíte jako buzici za jedním ohonem, neznamená, že máte pravdu.

Stačilo si k tomu jako nášupú dát ty kydy na audiowebu a dalších. jenže hromada lidí tady tomu moc nerozumí a hlavně se nejctějí nimrat v minulosti a číst to všechno. Ono toho hnoje je opravdu na zalknutí.

Ale pochopit, co jste za bandu lhářů s Bartolim nahorě jako třešní, k tomu to ale potřebují.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2015 11:57:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Sekal.

Ano , s tím problém nemám. Problém mám v tom, že Marcelka a ostatní lžou, že to opravdu změřili.

tato věta u nich neplatí. Ak sú vstupom do simulácie korektne zmerané dáta (FR, imp),

Oni do simulace naplácali data tak, jak se jim to hodilo. V tom je ta celá věda a zakopaný pes.


Naposledy upravil boxer dňa Št máj 28, 2015 11:58:16, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2337
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2015 11:58:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Ty jsi vážně kokot... je to marný...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2015 11:59:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Hammer Fingering
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12763

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2015 12:02:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Až do této chvíle jsem to bral tak, že je to jen póza a obyčejný internetový flame, který vznikne snadno, není snadné ho ukončit a každý nese i trochu viny. Ale tohle už je opravdu přespříliš. Takhle nehorázně si vymýšlet, přitom urážet a ani náznakem se ničeho z toho neštítit. Je to opravdu hnus, co je tohle za člověka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2337
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2015 12:11:55    Predmet: Odpovedať s citátom

To ignorování všech důkazů a pokusů o vysvětlení od "nezávislých", je do nebe volající.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12763

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2015 12:15:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Já nevím, jestli si to ten člověk uvědomuje, ale jediný "argument", který tu přednesl na podpoření svojí pravdy je ten, že jiné bedny jsou horší a protože jsou drahé, nemůže to tak být. A teď už jsou to opravdu jen sprosté lži, nic jiného.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1406

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2015 12:22:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemyslím, že by Basstl nebo Bartoli byli lháři. Ostatně až oba své projekty reprosoustav dokončí, patrně je nechají i změřit a vše se ukáže. (Tedy pokud provedená měření zveřejní, samozřejmě)..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12763

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2015 12:25:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Dnes už budu každému zveřejnění jakéhokoliv měření silně rozmlouvat. Protože i když ukážete poctivá data, najde se idiot, který to sprostě označí za podvrh, a dohadovat se o tom tímto způsobem, dál ochotný nejsem. A nechat si jen tak sr*t na hlavu, to bych musel být magor.

Pochopte už, že ty bedny se měří už úplně na začátku, jakmile stojí ozvučnice a dají se tam dát repráky. To je měření, které tu bednu prakticky celou popisuje, bezezbytku, ať už se výhybka udělá jakákoliv - ta se na to dá vždy snadno naroubovat, což je také to, co se běžně dělá. Měřit to pak celé úplně znova je luxus, který si ne každý může dovolit, protože je s tím opravdu hodně práce a dřiny, a když to děláte už nějaký pátek, je to do značné míry už i jen ztráta času. Ničemu to neublíží, může to odhalit nějakou botu v zapojení, ale to je tak všechno. Pro tyto potřeby to ale jde udělat i jen orientačně, na místě, není nutné to měřit celé znova úplně od začátku - a jak takové "velké" měření vypadá, si tady asi málokdo dovede představit. Taková tři kontrolní měření pro bedny RpM jsou tady k vidění.


Naposledy upravil MaBat dňa Št máj 28, 2015 12:33:27, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2337
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2015 12:33:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Reálný měření, komkrétní bedny, je tady.
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=18927&start=0
Podotýkám, že neproběhlo v ideálních podmínkách a ani bedna nebyla ve finálním stavu.
Bez rámečku, s nevybroušeným a nezamazaným přechodem u driveru.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12763

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2015 12:33:44    Predmet: Odpovedať s citátom

No vždyť to je ono.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1287

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2015 12:38:57    Predmet: Odpovedať s citátom

boxer napísal:
Oni do simulace naplácali data tak, jak se jim to hodilo. V tom je ta celá věda a zakopaný pes.
Co to meleš ty píčusi? Máš pro to alespoň nějakej důkaz nebo je to jen zase další tvoje plácání?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 68, 69, 70  Ďalšia
Strana 27 z 70

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist