Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

antena FM?

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
richard
Hifi obsluha


Založený: 17 január 2008
Príspevky: 35
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut január 27, 2009 12:24:36    Predmet: antena FM? Odpovedať s citátom

zdravim pani hifisti ...

prikupil som tohto nemeckeho padoucha (Dual CT 1640). Viete mi prosim poradit, aku tam supnut FM antenu nech mu trocha pomozem so signalom ... teda nieco standardne, najlepsie financne nenarocne Rolling Eyes ... Zatial to mam zapojene bez anteny, hraje vcelku OK, ale chcem mu samozrejme dopriat lepsieho signalu vzhladom k jeho parametrom.

Dakujem za radu

ahojte



ct1640_IX_1.jpg
 Description:
 Filesize:  57.73 KB
 Viewed:  689 Time(s)

ct1640_IX_1.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mato
Hifista


Založený: 06 júl 2007
Príspevky: 132

PríspevokZaslal: Ut január 27, 2009 13:10:14    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.avelmak.sk/index.php?lm=661
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut január 27, 2009 13:11:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud jde o lokální stanice z různých směrů, pak stačí klasický kruhový dipól http://www.avelmak.sk/index.php?lm=659&pg=det&article=10588

Pro vzdálený poslech (hlavně Bayern 4 Klassik) mám na rotátoru třímetrové monstrum supersonic, např. na http://www.dxradio.cz/jidxc/antenne.htm . Stále se ještě prodává (anténa zakoupená v r. 2002 měla v cyklostylovaném návodu jako adresu ulici Vítězného února Smile )

Ale lokální stanice na ni chytím špatně. Naštěstí mám tuner se dvěma anténními vstupy uloženými v předvolbě stanice, takže lokál jedu na dipól.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: St január 28, 2009 20:07:30    Predmet: Odpovedať s citátom

kruhový dipól, příjem ze všech směrů v úhlu 360st - pro místní, nerušené stanice. nebo smyčková anténa QUAGI - čtverec z ocelového pozink drátu 3-4mm o straně 750mm a na výstupu symetryzák 300/75 ohm. postaví se doma za skříň a nepřekáží. nebo na balkón. jenom v nouzi TV anténa síto (matrace) v návodu / manuálu se uvádí že zvládá i I.-III. TV pásmo no a tyto kmitočty se (zčásti) prolínají z CCIR (88-108 MHz) taky mívá vlastní předzesík, cca 24 dB i více


a1.jpg
 Description:
 Filesize:  7.41 KB
 Viewed:  10077 Time(s)

a1.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: St január 28, 2009 21:28:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Lechos napísal:
jenom v nouzi TV anténa síto (matrace) v návodu / manuálu se uvádí že zvládá i I.-III. TV pásmo no a tyto kmitočty se (zčásti) prolínají z CCIR (88-108 MHz) taky mívá vlastní předzesík, cca 24 dB i více

Nepoužil by som ju ani v núdzi, dipóly pri tejto anténe sú ladené do UHF pásma a v pásme 88-108 MHz sa chovajú ako kúsky drôtu a čo sa na nich "nachytá" to zosilní ten predzosilňovač. Takže v núdzi by bol oveľa lepší obyčajný skladaný dipól z hrubšieho vodiča (6 mm Al) so symetrizačným transformátorom.
A ešte jedna poznámka k tomu kruhovému dipólu. Kedysi som si ho tiež chcel dať na anténny stožiar, tak som si ho chcel vyrobiť. Urobil som najprv obyčajný skladaný a pozrel aké má prispôsobenie pri zakončení menovitou impedanciou. Potom som ho stočil a nestačil som sa diviť. PSV skočilo razom riadne hore! No ale na bežné použitie určite stačí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Paco
Volný radikál


Založený: 15 september 2007
Príspevky: 171

PríspevokZaslal: St január 28, 2009 21:52:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Taky se pouzivaly dva rovne (nesrolovane) dipoly pootocene o 90 stupnu. Zkusim najit jak to bylo propojene.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Št január 29, 2009 11:04:19    Predmet: Odpovedať s citátom

1) anténa by IMHO měla být přizpůsobená
2 pokud má být všesměrová- potom GP - ground plane asi se musí postavit
3) pokud má mít zisk- bude směrová a celkem velká. Malá anténa je typu Zeeland - dva dipóly má zhruba srcovitou směrovost = chytá asi z úhlu 180°
4) směrovější antény budou vyžadovat rotátor
5) Tohohle DUALA jsem měl - v černé barvě- nelíbilo se mi podání prostoru IMHO špatné. Bohužel se s tím nedá moc dělat- provedení mezifrekvence a stereodekodéru.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Št január 29, 2009 13:16:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Kompromis medzi ziskom a rozmermi by mohla byť anténa HB9CV. Podľa dostupných údajov by sa zisk mal pohybovať okolo 6 dB. Má aj dobré prispôsobenie, avšak za predpokladu že sa doladí GDO-očkom (ČSV cca 1,1). Konštrukčný popis je v niektorom červenom AR z roku 76 alebo 77. V každom prípade by som použil aj pre miestny príjem smerovú anténu a prebytočný signál "zhadzoval" dole atenuátorom. Pri trochu členitejšom teréne totiž odrazy dokážu narobiť peknú paseku. Signál znehodnotený odrazmi je totiž fázovo riadne zmršený a po spracovaní v dekodéri je na výstupe všetko možné len nie stereo. Ináč všetky tie poskrúcané dipóly majú mizernú smerovú charakteristiku a tak isto predozadný pomer.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
richard
Hifi obsluha


Založený: 17 január 2008
Príspevky: 35
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi január 30, 2009 09:18:20    Predmet: Odpovedať s citátom

chlapci slusne ste to tu rozjeli, dakujem za ochotu poradit ... obavam sa, ze ste to pre mna ponali prilis odborne, tusim by sa mi k tomu hodilo vystudovat este elektriku ... no ale vsak nieco si z toho snad vyberiem ... dakujem este raz ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: St marec 25, 2009 16:16:46    Predmet: Odpovedať s citátom

je to možno aj tak...


anténa.jpg
 Description:
 Filesize:  180.06 KB
 Viewed:  641 Time(s)

anténa.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: St marec 25, 2009 18:53:40    Predmet: Re: antena FM? Odpovedať s citátom

richard napísal:
zdravim pani hifisti ...

prikupil som tohto nemeckeho padoucha (Dual CT 1640). Viete mi prosim poradit, aku tam supnut FM antenu nech mu trocha pomozem so signalom ... teda nieco standardne, najlepsie financne nenarocne Rolling Eyes ... Zatial to mam zapojene bez anteny, hraje vcelku OK, ale chcem mu samozrejme dopriat lepsieho signalu vzhladom k jeho parametrom.

Dakujem za radu

ahojte


http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=1377
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist